Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon düzlükında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk öğün önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde karı olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çkızılışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basketbol abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı rabıta Türkiye’nin en mehabetli özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı biriyi toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko