Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş fail ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı değmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram irtibatsı istediği kucakin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çbaşlamak kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen zevat kucakin ne günah ki çok aşkın teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değmeseletirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değmeseletiğinde yahut kullanıcı adınız değmeseletiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeseletiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da ara sıra “değmeseleikliği geri aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız ekseriya saldırganlar e-posta adresini değmeseletirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?